Menu

WSPOMNIENIA – DESIGN/DŹWIĘK/OBRAZ – WYSTAWA

2 lutego, 2017 - Aktualności
WSPOMNIENIA – DESIGN/DŹWIĘK/OBRAZ – WYSTAWA

Projektowanie to między innymi zbieranie wspomnień, doświadczeń, odczuć. Będąc projektantami nieustannie podświadomie analizujemy rzeczywistość, zastanawiamy się nad jej funkcjonalnością lub emocjonalnym przekazem. W zasadzie nie wiadomo kiedy zaczyna się, a kiedy kończy nasza praca bo całymi dniami kolekcjonujemy myśli, doświadczenia, refleksje. Te małe urywki rzeczywistości pozwalają nam budować coś nowego. Każdy projekt to pewna historia naszych wrażeń doświadczeń, przemyśleń.

Produkty projektowane i produkowane przez projektantów czy też grupy projektowe, pozwalają na urzeczywistnienie nowych pomysłów. Dzięki tej wolności widać odniesienia do doświadczeń, inspiracje. Przedmioty te nie są bezosobowe, uniwersalne. Nie są też czasem rynkowe… To osobista rzeczywistość, pomysł, który powołał je do życia.
Produkty, które zostały zebrane na wystawę łączy pewna analiza i czerpanie inspiracji z natury. Co ważne wszystkie powstały na Pomorzu, jednak każdy z nich jest zupełnie inny. Z każdym przedmiotem łączy się pewna historia, a ich posiadanie jest jak kolekcjonowanie wspomnień.

Chcieliśmy pokazać czym dla nas są te produkty, jak my je odczuwamy. Wystawa jest wycieczką w krainę dźwięku i obrazu. Chcemy aby te wrażenia pozostały kolejnym wspomnieniem dla odwiedzających.
Poprzez tą wystawę chcemy zachęcić do zastanowienia się, czym jest nasze otoczenie oraz jak wiele niesie za sobą znaczeń.