Menu

O nas

NASZYM CELEM JEST: Ukazanie wszechstronnego i kreatywnego wykorzystania laptopa/ komputera. Uświadomienie, że każdy może być twórczy i każdy może odkrywać w sobie pasje do dźwięku, filmu , zdjęć czy nawet robotyki i programowania ( kodowania ) mając do dyspozycji komputer i oprogramowanie(najczęściej darmowe). Poszczególne warsztaty w sposób nowatorski będą pokazywały wykorzystanie dostępnych dla każdego narzędzi wirtualnych (laptop + urządzenia mobilne+ aplikacje mobilne) w celu kreacji własnych pomysłów dźwiękowych. Będą traktowały dźwięk jako zjawisko, które mocno powiązane jest z innymi dziedzinami sztuki, czy też otaczającego nas życia codziennego. Zajęcia uczą przez zabawę i eksperymenty. W sposób innowacyjny ukazuje dzieciom i młodzieży szereg umiejętności praktycznych, niezbędnych w dzisiejszym tak zcyfryzowanym świecie. Zajęcia pomimo swojego „wirtualnego” charakteru nauczają szeregu praktycznych i manualnych umiejętności. W szczególności robotyka ale również warsztaty z budowy mikrofonów kontaktowych i rejestracji za ich pomocą dźwięków.

CO MOŻEMY ?

PRZEPROWADZI ZAJĘCIA:

  • kreatywne / niebanalne użycie laptopa do zastosowań twórczych z akcentem na dźwięk i muzykę
  • tworzenie słuchowisk i opowieści dźwiękowo-muzycznych do tekstów literacki i z nagranego materiału.
  • nagrania terenowe i budowanie utworów muzycznych z samodzielnie zarejestrowawszy dźwięków
  • tworzenie muzyki do filmów, animacji poklatkowych, filmów niemych i szeroko rozumianych obrazów ruchomych
  • mini koncerty z użyciem laptopów (granie na żywo muzyki do filmów- tworzenie ścieżki dźwiękowej i prezentacje muzycznych dokonań w formie grupowego wykonań)
  • nauka tworzenia utworów muzycznych przy użyciu laptopów, oprogramowania i urządzeń rejestrujących, smart fonów i tabletów.
  • przekrojowe zajęcia z zakresu nagrań muzycznych i jej edycji , kompozycji i aranżacji utworów muzycznych
  • domowe studio nagrań o tym jak łatwo zmienić laptopa w profesjonalne studio muzyczne

…i stworzyć liczne scenariusze zajęć, imprez dostosowane do Waszych oczekiwań.