Menu

„Las pełen dźwięków” – warsztaty w Operze Leśnej

31 stycznia, 2017 - Aktualności
„Las pełen dźwięków” – warsztaty w Operze Leśnej

„Las pełen dźwięków” – warsztaty w Operze Leśnej

Oferta zajęć kreatywnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Warsztaty dźwiękowe w pracowni edukacyjno-warsztatowej Creative_Lab to propozycja nowatorskich zajęć muzycznych uczących najmłodszych, jak w sposób świadomy i kreatywny wykorzystywać popularne multimedia używane w codziennym życiu: telefon komórkowy, tablet, komputer.

Podczas spotkań dzieci dowiedzą się czym jest dźwięk, w sposób wizualny zobaczą i doświadczą zapisu fali dźwiękowej, dzięki obecności urządzeń będą miały okazję uczenia się w praktyce jak słuchać i tworzyć nowe dźwięki, poznają podstawy techniki nagrywania i edycji dźwięku przy użyciu nowoczesnych narzędzi w „domowych” warunkach, a także zostaną zaprezentowane im współczesne urządzenia służące do profesjonalnej rejestracji dźwięku: miksery, mikrofony, sampler i looper.

Pracownia edukacyjno-warsztatowa Creativ_Lab to przygoda ze światem nowinek technologicznych i wstęp do ich profesjonalnego używania. To wreszcie rodzaj krótkiego kursu ukazujący jak w sposób zabawny i przyjazny używać ogólnie dostępnych narzędzi cyfrowych by stać się małym twórcą artystą, świadomym otaczających nas dźwięków.

kwietnia- czerwiec  2016,

Opera Leśna Sopot