Menu

„Druga młodość” warsztaty młodych duchem – Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA

2 lutego, 2017 - Aktualności
„Druga młodość” warsztaty młodych duchem – Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA

Warsztaty „Druga młodość” to cykl spotkań, których zadaniem jest propagowanie nowych technologii połączonych z umiejętnościami majsterkowania. To również pretekst dla osób dorosłych do niecodziennych działań a dla seniorów przeżycia drugiej młodości w sensie dosłownym i w przenośni. To także okazja do wskrzeszenia ducha dawnej świetności przedmiotów, które od lat leżą na poddaszach, w zakamarkach piwnic i innych tajemniczych miejscach.

W zajęciach będą wykorzystywane stare zabawki, stare przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD i RTV, które uczestnicy przyniosą na zajęcia by zmodyfikować je, naprawić i dodać element współczesność tj. micro-kontroler Arduino, który będzie mógł sterować, sprawdzać i wykonywać polecania.

Zadanie w dużej mierze będzie polegało na współpracy grupy, wspieraniu się na wzajem pomysłami i umiejętnościami. Będzie to swoista wymiana doświadczeń, która posłuży do stworzenie wspólnego projektu. Kreatywnie, zabawnie i współcześnie podejdziemy do kwestii majsterkowania, dotykając zagadnień związanych ze sztuka i designem. Poznamy współczesny świat majsterkowania, który oparty jest w dużej mierze na zjawisku OPEN SOURCE. Nasza praca będzie opierała się na poszukiwaniach inspiracji w internecie i łączeniu ich z własnymi umiejętnościami.

https://www.trojmiasto.pl/Warsztaty-Druga-mlodosc-imp411179.html

data:11 września – 5 października 2015